Tinder wykopAnalizując portal znany jako Wykop, można o Tinderze odnaleźć całkiem sporo różnego rodzaju wypowiedzi, które, nie ma co ukrywać – napisane są w różnym tonie. Czy zatem sam portal Wykop to dobre źródło informacji o Tinderze? Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii.

Wykop jest w założeniach serwisem, którego zadaniem jest gromadzić ciekawe treści praktycznie z całego internetu. Ważny jest jego charakter, gdyż jest to bowiem serwis, praktycznie w całości współtworzony przez użytkowników. To bowiem oni umieszczają tutaj stosowne treści i to właśnie użytkownicy dokonują ich oceny oraz weryfikacji. Doprowadza to często do sytuacji, w których grupa użytkowników może wykreować sztuczne zainteresowanie daną treścią, tworząc coś w rodzaju namiastki popytu na daną, konkretną treść. Nie jest to nietypowe zjawisko, a tym bardziej nieznane – wszak często pojawia się na wolnym rynku. Wolny w treściach portal Wykop zatem działać będzie tak samo.

Zobacz Tinder Poradnik

Tinder z kolei to portal stanowiący pewnego rodzaju medium społecznościowe, w którym tworzymy konto przyporządkowane do konkretnego, personalnego profilu. Zadaniem Tindera jest parowanie nas z osobami, którymi możemy być potencjalnie zainteresowani w formie romantycznej i z którymi możemy chcieć nawiązać bliższe relacje. W dobie rosnącej cyfryzacji, idea ta jest jak najbardziej szczytna i godna najwyższej pochwały, zwłaszcza, że wchodzenie w związki jest typową, ludzką aktywnością. Zadaniem tego portalu jest maksymalne uproszczenie całego procesu, zaś będąc świadomym możliwości drzemiących w tym serwisie, można osiągnąć całkiem ciekawe rezultaty. Jego działanie bowiem zdecydowanie skraca pewne procesy, które traktowane są najczęściej jako niezbędne przy budowaniu relacji, co w efekcie sprawia, że stosowne zadanie budowania związków z wykorzystaniem tej aplikacji jest zdecydowanie łatwiejsze.

Jak widzimy zatem, oba portale tak naprawdę funkcjonują w mocnej korelacji z samymi swoimi użytkownikami i to właśnie oni mają główny wpływ na treść i jakość ich funkcjonowania.

Dlaczego nie szukać informacji o Tinderze na Wykopie?

Warto zatem zwrócić uwagę na fakt, że zarówno Tinder jak i Wykop mają swoje nieco ciemniejsze strony. Wolność działania w zakresie obu medium sprawia, że czasem pojawiają się osoby, które mają nieczyste zamiary lub też cele niezgodne z ogólną ideą tego rodzaju rozwiązań sieciowych.

I tak na Tinderze odnaleźć można osoby, które wykorzystują ten portal do poprawy swojej samooceny, zupełnie ignorując jego założenia oraz kwestię dobierania się w pary. Są również osoby, które sztucznie retuszują swoje zdjęcia, w celu dokonania pewnego rodzaju oszustwa innych użytkowników. Jest więc to sytuacja znana nam z różnych innych źródeł i dosłownie wszechobecna.

Podobnie ma się sprawa z Wykopem. Tutaj również mogą pojawiać się treści o charakterze czysto perswazyjnym, których zadaniem jest wprost wywoływać stosowne reakcje użytkowników czytających dany wpis i w efekcie doprowadzenie do konkretnego działania. Z drugiej strony formuła portalu pozwala również na wylewanie żalów bez podłoża merytorycznego – ważna jest ciekawa otoczka samego wpisu.

Dlatego też Wykop nie jest najlepszym źródłem informacji na temat Tindera i treści pojawiające się w tym serwisie zawsze powinny być brane pod uwagę jako interesujące, ale wcześniej powinny być dobrze przefiltrowane i przeanalizowane pod kątem spójności i jakości. Przede wszystkim nie warto jednak przyjmować ich całkiem bezkrytycznie. Może to bowiem skutkować wyrobieniem nieprawidłowego poglądu na podstawie nieprawdziwych informacji. Najlepiej zatem każdy wpis sprawdzić z innymi źródłami lub osobiście. I tak dokonać stosownej weryfikacji.

Polub albo udostępnij znajomym
Oceń artykuł
[Total: 4 Average: 4.8]
Tinder Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *